Op 19 november de dag van de natuur wordt om 15 uur de Bisdonkstraat plechtig ingewandeld en een nieuw infobord voor de Bisdonkstraat (Machelen – Zulte) ingehuldigd door de burgemeester van Zulte, de heer Henk Heyerick.
Het beheer van de uiterst waardevolle dreef werd dit jaar overgedragen aan Natuurpunt Deinze plus, dat de zeldzame heideflora verder zal beschermen. Hier groeien onder meer echt duizendguldenkruid, struikheide, tormentil, zandblauwtje en stijve ogentroost, soorten die stuk voor stuk zeer zeldzaam zijn in de ruime regio. Om deze plantenrijkdom te behouden worden op de dag van de natuur ook beheerswerken uitgevoerd door de vrijwilligers van Natuurpunt Deinze plus, het Milieufront Omer Wattez en de Jeugdbond voor Natuur en Milieu.
Later dit jaar worden zomereiken aangeplant langs de Lange dreef.
Om 15 uur zal Koen Houthoofd, Voorzitter van Natuurpunt Deinzeplus tijdens een korte wandeling de nodige toelichting geven over de natuur in de dreef en het beheer dat hiervoor nodig is. Daarna wordt het infobord plechtig ingehuldigd en volgt een kleine receptie.
Het infobord en de aanplanting van de zomereiken kwam tot stand met VLM-subsidies en met middelen van Natuurpunt Deinze plus en de gemeente Zulte.
Voor verdere informatie kan u terecht bij de heer Koen Houthoofd, Voorzitter, Koen.Houthoofd@UGent.be, info@deinzeplus.be of op het telefoonnummer: 09/328.11.08
De Sint-Amanduskerk in Zeveren ondergaat een metamorfose en wordt de nieuwe ontmoetingsplek voor de Deinse…
Gratis inkom – 27 t.e.m. 29 juni 2025 – Kastanjelaan 29, Deinze De Zomerbar van…
Deinze maakt zich op voor de tweede editie van Benihana, een dynamisch eendaags festival dat…
Grootschalige Tweedehands Boekenmarkt in Poeselekerk op 14 Juni De charmante Poeselekerk transformeert op zaterdag 14…
Van woensdag 18 tot en met zaterdag 21 juni transformeert het centrum van Deinze in…
Kunstacademie Deinze opent de deuren voor jong en oud talent DEINZE – Vanaf zaterdag 7…