Categories: Evenementensport

Veldloop ‘Grote prijs stad Deinze in Brielmeersen’

De jaarlijkse veldloop ‘Grote Prijs Stad Deinze’ van Atletiekclub AC DEINZE is op zondag 18 november 2012 toe aan zijn 16de editie en is in die periode uitgegroeid tot de populairste cross van het land. Vorig seizoen zakten liefst 1421 atleten af naar het recreatiedomein ‘Brielmeersen’, een recordaantal in de annalen van de club.

De traditionele omloop met zijn variatie aan grasstroken, houtsnipperpaden, bochten en heuvels is nagenoeg ongewijzigd gebleven. Enkel werd de startstrook, die net als vorig jaar gesitueerd is op de speelweide ter hoogte van het doolhof, aangepast om opstroppingen bij de start van de drukst bezette wedstrijden te vermijden.

Het begint allemaal om 11.45 h met een race voor atleten met een handicap. Vanaf 12.00h worden daarna in totaal 20 wedstrijden op gang geschoten verdeeld over 23 verschillende leeftijds-categorieën, van de jongste benjamins (vanaf 6 jaar) tot en met de masters. Nieuw dit jaar is wel, dat de masters mannen ouder dan 50 jaar afzonderlijk de wei worden ingestuurd. Op de spectaculaire omloop in de Brielmeersen haalt de beste van het lot uiteindelijk altijd de bovenhand. Vraag is dus wie dit keer in de hoofdwedstrijden voor seniores de opvolgers zullen worden van Angelo Vandecasteele bij de heren en Barbara Maveau bij de dames.

Vanzelfsprekend rekenen de inrichters erop, dat ook dit seizoen de eigen atleten massaal aan de start zullen verschijnen. Bij de vorige editie slaagden Gerben De Permentier, Ferre De Groote en Camilla De Bleecker erin de bloemen in eigen rangen te houden. Benieuwd of zij deze prestatie kunnen herhalen. Verder wordt er door trainers en bestuur van AC Deinze op nog enkele podiumplaatsen gerekend en wordt met spanning uitgekeken naar de nieuwelingen binnen de club. Misschien zorgen die wel voor de verrassing van de dag ?

Voor verdere info zie website van de club: www.acdeinze.be. Niet-aangesloten atleten kunnen op de wedstrijddag zelf vanaf 10.30u op het secretariaat van de atletiekpiste inschrijven. Kleedkamers in de accommodatie van AC Deinze voor de dames of in de kleedkamers naast de atletiekpiste voor de heren. Zoals gewoonlijk vindt de prijsuitreiking plaats in het Vrij Technisch Instituut, Leon Declercqstraat 1.

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

Kerk Zeveren krijgt nieuw leven als bruisend dorpshuis

De Sint-Amanduskerk in Zeveren ondergaat een metamorfose en wordt de nieuwe ontmoetingsplek voor de Deinse…

3 dagen ago

Zomerbar KSA Petegem 2025, de gezelligste zomerbar van Deinze komt eraan!

Gratis inkom – 27 t.e.m. 29 juni 2025 – Kastanjelaan 29, Deinze De Zomerbar van…

3 dagen ago

Deinze verwelkomt skaters en muziekliefhebbers voor tweede editie Benihana

Deinze maakt zich op voor de tweede editie van Benihana, een dynamisch eendaags festival dat…

3 dagen ago

Boekenmarkt Poeselekerk: Koop Tweedehands en Steun het Goede Doel!

Grootschalige Tweedehands Boekenmarkt in Poeselekerk op 14 Juni De charmante Poeselekerk transformeert op zaterdag 14…

1 week ago

Deinze bruist tijdens vierdaagse braderie vol kortingen, muziek en animatie

Van woensdag 18 tot en met zaterdag 21 juni transformeert het centrum van Deinze in…

1 week ago

Inschrijvingen KADE Deinze: Start jouw artistieke reis voor schooljaar 2025-2026

Kunstacademie Deinze opent de deuren voor jong en oud talent DEINZE – Vanaf zaterdag 7…

1 week ago