In de zomer van 2013 trokken 8 Vlaamse jongeren voor een vrijwilligersproject naar Llallagua, een Boliviaans mijndorpje, om er samen met lokale leeftijdsgenoten een klimschool op te richten. In een meeslepende documentaire nemen we je mee op hun avontuurlijke reis waarbij er ook extra aandacht wordt geschonken aan het contrast tussen de vrijetijdsmogelijkheden hier en in Bolivia. In tegenstelling tot in Vlaanderen, waar de meeste jongeren studeren, draaien Boliviaanse leeftijdsgenoten dagelijkse shiften in de mijn.
Naast het in beeld brengen van de impact van deze activiteiten op het alledaagse leven werkt onze groep samen met de lokale gemeente om er voor de Boliviaanse jongeren een blijvende, duurzame en actieve vrijetijdsbesteding te promoten. In het ontwikkelingsproject richten activiteiten zich in eerste plaats op het leren kennen van de mogelijkheden en beperkingen van de jongeren op vlak van vrijetijdsbesteding. Bij uitbreiding komen ook hun toekomstperspectieven en dromen aan bod.
In deze boeiende documentaire staan interviews, gesprekken over het bouwen van klimroutes, opleiding van de lokale bevolking, etc. op het programma.
Waar: Brielpaviljoen, Lucien Matthyslaan, 9800 Deinze
Wanneer: vrij 14/02/14 van 19:30 tot 23:00
Organisator: Bergstijgers Deinze en Vlaamse Ardennen
Prijs: Gratis!
Contact: http://www.bergstijgersdeinze.be/activiteit-arriba-bolivia.html
De Sint-Amanduskerk in Zeveren ondergaat een metamorfose en wordt de nieuwe ontmoetingsplek voor de Deinse…
Gratis inkom – 27 t.e.m. 29 juni 2025 – Kastanjelaan 29, Deinze De Zomerbar van…
Deinze maakt zich op voor de tweede editie van Benihana, een dynamisch eendaags festival dat…
Grootschalige Tweedehands Boekenmarkt in Poeselekerk op 14 Juni De charmante Poeselekerk transformeert op zaterdag 14…
Van woensdag 18 tot en met zaterdag 21 juni transformeert het centrum van Deinze in…
Kunstacademie Deinze opent de deuren voor jong en oud talent DEINZE – Vanaf zaterdag 7…