Categories: Algemeen

6de leerjaar VBS Zeveren ‘Europese klas van het jaar’!

Het zesde leerjaar van  de Vrije Basisschool Zeveren heeft de eerste plaats behaald van alle deelnemende scholen in Oost-Vlaanderen aan de wedstrijd ‘SpEUrnEUs 2015’. Ze winnen hiermee een leuke daguitstap naar Oostende!

SpEUrnEUs 2015 is een wedstrijd voor alle leerlingen uit de derde graad van het Vlaamse basisonderwijs. Het zesde leerjaar, met als juf Inge De Booser, nam hieraan deel. De leerlingen losten tussen 22 februari en 30 maart 2015 opdrachten op over het thema ‘Europa’. Volgende thema’s kwamen hierbij aan bod: de geschiedenis van de EU, de lidstaten en de verwezenlijkingen van de EU. Elk van die thema’s kwam in een aparte ronde aan bod. Wie met de klas alle opdrachten tot een goed einde bracht, maakte kans op de titel ‘Europese klas van het jaar’. Per provincie kon maar 1 klas de daguitstap winnen.

In deze editie van SpEUrnEUs stapten de leerlingen van het zesde samen op een virtuele bus en reisden zo door de Europese Unie. Chauffeur en gids van dienst was voormalig Europees president Herman Van Rompuy. Hij nam de leerlingen mee naar o.a. het ijsarchief in Nuogam (Finland), de stadsschouwburg van Pilsen (Tsjechië) en de douanecontrole in Cabo da Roca (Portugal). Onderweg deden de leerlingen Europese reiservaringen op. In de drie rondes dienden ze telkens zoveel mogelijk ERE’s (Europese REiservaringen) te verzamelen. Bovendien waren er ook drie creatieve opdrachten: een verhaal schrijven bij die foto’s, een zomerse vakantiefoto maken een een wens formuleren voor de Europese Unie.

Info en foto: Ive Steyaert

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

Kerk Zeveren krijgt nieuw leven als bruisend dorpshuis

De Sint-Amanduskerk in Zeveren ondergaat een metamorfose en wordt de nieuwe ontmoetingsplek voor de Deinse…

4 dagen ago

Zomerbar KSA Petegem 2025, de gezelligste zomerbar van Deinze komt eraan!

Gratis inkom – 27 t.e.m. 29 juni 2025 – Kastanjelaan 29, Deinze De Zomerbar van…

4 dagen ago

Deinze verwelkomt skaters en muziekliefhebbers voor tweede editie Benihana

Deinze maakt zich op voor de tweede editie van Benihana, een dynamisch eendaags festival dat…

4 dagen ago

Boekenmarkt Poeselekerk: Koop Tweedehands en Steun het Goede Doel!

Grootschalige Tweedehands Boekenmarkt in Poeselekerk op 14 Juni De charmante Poeselekerk transformeert op zaterdag 14…

1 week ago

Deinze bruist tijdens vierdaagse braderie vol kortingen, muziek en animatie

Van woensdag 18 tot en met zaterdag 21 juni transformeert het centrum van Deinze in…

1 week ago

Inschrijvingen KADE Deinze: Start jouw artistieke reis voor schooljaar 2025-2026

Kunstacademie Deinze opent de deuren voor jong en oud talent DEINZE – Vanaf zaterdag 7…

1 week ago