Na de oorlog kwam er echter een dieptepunt maar gelukkig gaf men niet op en de hele werking werd draaiende gehouden door Joris Vandeveire en Joris Huys. De nieuwe dynamiek kwam er in 1962 met voorzitter dokter Adiel Decaluwe, rechterhand Jos Moortgat, secretaris Raf De Volder en penningmeester Tony Van Bockstal.
In 1979 neemt Jos de fakkel over als nieuwe voorzitter en in 2000 verwelkomt hij de bestuursploeg van Petegem wanneer die afdeling ophoudt te bestaan. Lut Oppeel wordt door hem aangesproken om bestuurslid van het Davidsfonds te worden en samen met de bestaande ploeg groeit ze door tot secretaris en in 2007 tot voorzitster. Op vandaag telt onze afdeling 83 Davidsfondsleden en 21 bestuursleden; netjes in evenwicht met 11 dames en 10 heren.
Ook zij willen, zoals hunvoorgangers, een lokale meerwaarde vormen en het Davidsfondspubliek jaar na jaar laten genieten van een rijk cultureel aanbod met voordrachten, theater, poëzie en muziek. Dat is geen sinecure nu het aanbod in het verenigingsleven zo divers is en geïnteresseerden met kritische ingesteldheid kiezen. Wij blijven proberen ons engagement duurzaam te houden door niet te veel hooi op onze vork te nemen.
Als gemotiveerde vrijwilligers zijn ze Davidsfonds ambassadeurs die bijdragen aan een uniek, christelijk en Vlaams cultuurnetwerk. Ze willen een positief verhaal brengen dat anderen zin geeft om mee te stappen in culturele ontdekkingen in deze evoluerende samenleving.
De Sint-Amanduskerk in Zeveren ondergaat een metamorfose en wordt de nieuwe ontmoetingsplek voor de Deinse…
Gratis inkom – 27 t.e.m. 29 juni 2025 – Kastanjelaan 29, Deinze De Zomerbar van…
Deinze maakt zich op voor de tweede editie van Benihana, een dynamisch eendaags festival dat…
Grootschalige Tweedehands Boekenmarkt in Poeselekerk op 14 Juni De charmante Poeselekerk transformeert op zaterdag 14…
Van woensdag 18 tot en met zaterdag 21 juni transformeert het centrum van Deinze in…
Kunstacademie Deinze opent de deuren voor jong en oud talent DEINZE – Vanaf zaterdag 7…