Algemeen

Onze golden river kleurt groen

Eendekroos, het werd ons bekend toen vorig jaar het water in Machelen aan de Leie groen kleurde. Na de fusie berichten met Nevele vaart eendekroos uit Machelen nu ook Deinze binnen. De bootjes van de jachthaven van Deinze liggen op een groen biljartlaken en de Leiespiegel weerspiegelt zijn glorie niet meer in de Leie.

Het is eens mooi om te zien een groene Leie maar we zien de Leie toch liever in al zijn glorie schitteren in het zonlicht.

Eendekroos is een klein zoetwater plantje, het groeit razendsnel en het wordt soms een echte plaag. In 4 dagen tijd kan het zijn volume verdubbelen. Het is echter moeilijk te bestrijden daar kunnen ze in Machelen van meespreken.

Het wordt ook soms gebruikt door waterzuiveringsbedrijven doordat het veel verontreiniging uit het water haalt. Benieuwd wanneer deze “groene smurie” zal verdwenen zijn.

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze
Tags: Leie

Recent Posts

Kerk Zeveren krijgt nieuw leven als bruisend dorpshuis

De Sint-Amanduskerk in Zeveren ondergaat een metamorfose en wordt de nieuwe ontmoetingsplek voor de Deinse…

3 dagen ago

Zomerbar KSA Petegem 2025, de gezelligste zomerbar van Deinze komt eraan!

Gratis inkom – 27 t.e.m. 29 juni 2025 – Kastanjelaan 29, Deinze De Zomerbar van…

3 dagen ago

Deinze verwelkomt skaters en muziekliefhebbers voor tweede editie Benihana

Deinze maakt zich op voor de tweede editie van Benihana, een dynamisch eendaags festival dat…

3 dagen ago

Boekenmarkt Poeselekerk: Koop Tweedehands en Steun het Goede Doel!

Grootschalige Tweedehands Boekenmarkt in Poeselekerk op 14 Juni De charmante Poeselekerk transformeert op zaterdag 14…

1 week ago

Deinze bruist tijdens vierdaagse braderie vol kortingen, muziek en animatie

Van woensdag 18 tot en met zaterdag 21 juni transformeert het centrum van Deinze in…

1 week ago

Inschrijvingen KADE Deinze: Start jouw artistieke reis voor schooljaar 2025-2026

Kunstacademie Deinze opent de deuren voor jong en oud talent DEINZE – Vanaf zaterdag 7…

1 week ago