Categories: Algemeensport

Meer deelnemers dan ooit voor zesde triatlonweekend in Deinze

Deinze wordt op 25 en 26 augustus een weekend lang het decor van topsport. Op zondag 26 augustus vindt voor de zesde maal de halve triatlon plaats, ondertussen een klassieker. Om triatlon ook toegankelijk te maken voor de recreant wordt voor de tweede keer een nocturne georganiseerd op zaterdag. Deze gaat over de 1/8 afstand. Triatlon is één van de snelst groeiende sporten in Vlaanderen en Deinze zal het geweten hebben. Er schreven zich meer deelnemers dan ooit in.

1/8 triatlonwedstrijden

Op zaterdag 25 augustus wordt er om 19 u. gestart voor een heel snelle 1/8 triatlon. Eerst starten de heren, gevolgd door de dames en trio’s waaronder ook een aantal bedrijventeams. De bedrijventriatlon is een initiatief samen met Deinze industrie. Het is een evenement dat we de komende jaren verder willen uitbouwen.

De 1/8 triatlon bestaat uit 750 meter zwemmen, 20 kilometer fietsen en 5 kilometer lopen. Het gaat heel snel en is spectaculair. In tegenstelling tot de 1/2 afstand is het fietsen in pelotons toegestaan. De start vindt plaats aan het Sint-Poppoplein. Er werd gekozen voor veel passages op de Markt tijdens de fiets- en loopproeven, dit verhoogt de sfeer voor de atleten en maakt het attractief voor toeschouwers.

Zesde editie halve triatlon

Op zondag 26 augustus is er de zesde editie van de halve triatlon. De organisatie kan rekenen op de deelname van ongeveer 300 atleten. Zowel professionals, recreanten als een 25-tal teams nemen deel. Sport op het hoogste niveau, een volledige zondag op en om de Markt van Deinze!

Een halve triatlon bestaat uit 1,9 km zwemmen, 90 km fietsen en 21 km lopen. Het startschot wordt om 9.45 u. gegeven aan het Sint-Poppoplein. Daar start en eindigt de zwemproef in de Leie. De atleten vatten vervolgens op de Markt de fietsproef van 90 kilometer aan, om af te sluiten met drie looprondes van 7 kilometer. Het loopparcours werd uitgetekend via de Leiedam, langs de Leie richting Astene en terug naar de Markt. Tijdens het fiets- en loopgedeelte is er bij iedere ronde een passage op de Markt voorzien. De eerste atleten worden omstreeks 14 u. aan de finish op de Markt verwacht. Het einde wordt voorzien omstreeks 17.30 u.

Meer info

De wedstrijden zijn een organisatie van Sport Events in nauwe samenwerking met de stad Deinze.

www.sportevents.be/deinze

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

Kerk Zeveren krijgt nieuw leven als bruisend dorpshuis

De Sint-Amanduskerk in Zeveren ondergaat een metamorfose en wordt de nieuwe ontmoetingsplek voor de Deinse…

4 dagen ago

Zomerbar KSA Petegem 2025, de gezelligste zomerbar van Deinze komt eraan!

Gratis inkom – 27 t.e.m. 29 juni 2025 – Kastanjelaan 29, Deinze De Zomerbar van…

4 dagen ago

Deinze verwelkomt skaters en muziekliefhebbers voor tweede editie Benihana

Deinze maakt zich op voor de tweede editie van Benihana, een dynamisch eendaags festival dat…

4 dagen ago

Boekenmarkt Poeselekerk: Koop Tweedehands en Steun het Goede Doel!

Grootschalige Tweedehands Boekenmarkt in Poeselekerk op 14 Juni De charmante Poeselekerk transformeert op zaterdag 14…

1 week ago

Deinze bruist tijdens vierdaagse braderie vol kortingen, muziek en animatie

Van woensdag 18 tot en met zaterdag 21 juni transformeert het centrum van Deinze in…

1 week ago

Inschrijvingen KADE Deinze: Start jouw artistieke reis voor schooljaar 2025-2026

Kunstacademie Deinze opent de deuren voor jong en oud talent DEINZE – Vanaf zaterdag 7…

1 week ago