Woensdag 19 september 2018 – 20u
Leiepoort campus Sint-Hendrik, Guido Gezellelaan 105 – Deinze
Gratis toegang
bericht: Enkele jaren terug werkte Leiepoort campus Sint-Hendrik het AHA-project uit over klimaatopwarming. Gedurende drie maanden ging Koen Meirlaen op onderzoek met de klimaatwetenschappers in Antarctica.
Aan de hand van prachtig beeldmateriaal vertelt hij over de onderzoeken, het klimaat, de onbeschrijflijk mooie natuur en over het Princess Elisabeth Antarctica-station, uniek om zijn zero-emissie karakter. In een veel gedeeld opiniestuk in Knack (https://www.knack.be/nieuws/belgie/car-free-day-maakt-een-fietstocht-meer-of-minder-het-verschil/article-opinion-1197487.html) roept Koen Meirlaen alvast op tot actie: “De huidige klimaatopwarming brengt ons in een nieuwe, ongekende wereld. Door menselijk toedoen hebben we op een heel korte tijd de atmosfeer sterk beïnvloed. Een kleine temperatuurwijziging lijkt niet veel maar het brengt onze dunne, broze atmosfeer uit evenwicht. Vergelijk het met een ziek persoon, iemand met 40°C is behoorlijk van slag. Doen we verder zoals we nu bezig zijn, dan komen we tegen het einde van deze eeuw in een nieuwe wereld terecht, met een temperatuurstijging van meer dan 4°C ten opzichte van de pre-industriële periode.”
“Ouders zijn bezorgd om de schoolresultaten van hun kinderen, hopen op een vlotte schoolcarrière en op een mooie toekomst. Misschien moeten ze ook de aarde als een kind zien, en streven naar mooie resultaten, een goed rapport en een mooie toekomst. Wees dus een voortrekker: sta op in je bedrijf, in je vereniging, thuis om de aarde koolstofvrij te maken, gooi het roer om. Nu en samen.”
De Sint-Amanduskerk in Zeveren ondergaat een metamorfose en wordt de nieuwe ontmoetingsplek voor de Deinse…
Gratis inkom – 27 t.e.m. 29 juni 2025 – Kastanjelaan 29, Deinze De Zomerbar van…
Deinze maakt zich op voor de tweede editie van Benihana, een dynamisch eendaags festival dat…
Grootschalige Tweedehands Boekenmarkt in Poeselekerk op 14 Juni De charmante Poeselekerk transformeert op zaterdag 14…
Van woensdag 18 tot en met zaterdag 21 juni transformeert het centrum van Deinze in…
Kunstacademie Deinze opent de deuren voor jong en oud talent DEINZE – Vanaf zaterdag 7…