Categories: Algemeen

KADE Podiumkunsten blijft creatief

KADE Podiumkunsten blijft creatief tijdens deze coronacrisis. Met diverse initiatieven blijven de leerlingen en leerkrachten actief musiceren, dansen of theater spelen maar dan wel vanuit hun kot. Er wordt vanop afstand lesgegeven, Radio Labo komt naar buiten met een eerste Kotcast en ook de sociale media staan niet stil.

“KADE Podiumkunsten sloot meer dan een maand geleden haar deuren, maar dat bleek het startschot te zijn voor enkele leuke initiatieven om de creativiteit te laten zegevieren in deze periode. De leerkrachten gingen op zoek naar mogelijkheden om hun leerlingen vanop afstand les te geven. Zo wordt er via videocall lesgegeven, worden er filmpjes en geluidsfragmenten doorgestuurd en worden teksten geschreven. En het resultaat mag er zijn, voor sommigen werd het een heuse uitlaatklep naast de nieuwe leerstof van school of het telewerken”, vertelt Trees Van Hove, schepen bevoegd voor kunstonderwijs.

De leerlingen van Radio Labo maakten dan weer hun eerste aflevering van de Kotcast. Ze laten met veel plezier hun experimenten op je los met masterclasses door grote namen uit de Vlaamse media, boeiende interviews, meeslepende radiodocu’s en meer.

Je vindt de eerste aflevering met filmjournalist Ward Verrijcken op Spotify.
Ook op de sociale media is KADE Podiumkunsten actief. Zo lopen er reeds drie uitdagingen waarbij iedereen zijn beste beentje, al dan niet letterlijk, kan voorzetten. Je kan aan de slag gaan met Beethoven’s Ode an die Freude, tongbrekers of uitdagende stretchoefeningen. Ontdek ze op de Facebookpagina! Je vindt daar enkele pareltjes zoals het Waasei van Poord en de blazers van KADE.

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

Kerk Zeveren krijgt nieuw leven als bruisend dorpshuis

De Sint-Amanduskerk in Zeveren ondergaat een metamorfose en wordt de nieuwe ontmoetingsplek voor de Deinse…

4 dagen ago

Zomerbar KSA Petegem 2025, de gezelligste zomerbar van Deinze komt eraan!

Gratis inkom – 27 t.e.m. 29 juni 2025 – Kastanjelaan 29, Deinze De Zomerbar van…

4 dagen ago

Deinze verwelkomt skaters en muziekliefhebbers voor tweede editie Benihana

Deinze maakt zich op voor de tweede editie van Benihana, een dynamisch eendaags festival dat…

4 dagen ago

Boekenmarkt Poeselekerk: Koop Tweedehands en Steun het Goede Doel!

Grootschalige Tweedehands Boekenmarkt in Poeselekerk op 14 Juni De charmante Poeselekerk transformeert op zaterdag 14…

1 week ago

Deinze bruist tijdens vierdaagse braderie vol kortingen, muziek en animatie

Van woensdag 18 tot en met zaterdag 21 juni transformeert het centrum van Deinze in…

1 week ago

Inschrijvingen KADE Deinze: Start jouw artistieke reis voor schooljaar 2025-2026

Kunstacademie Deinze opent de deuren voor jong en oud talent DEINZE – Vanaf zaterdag 7…

1 week ago