Categories: Algemeen

Subsidie voor boomspiegels en geveltuintjes in Deinze

De gemeenteraad keurde een voorstel van GroenRood goed om 25 of 50 euro te geven aan Deinzenaren die een boomspiegel of geveltuintje aanleggen en/of onderhouden.

Annick Verstraete van GroenRood diende in november 2019 een voorstel in voor het uitwerken van een reglement om mensen toe te laten een boomspiegel te adopteren in hun straat. De stad heeft dat reglement nu uitgewerkt. Ook het reglement voor het aanleggen van een geveltuintje, een tijd geleden eveneens voorgesteld door GroenRood, werd verlengd. De gemeenteraad keurde bijna unaniem beide voorstellen goed. Enkel het Vlaams Belang onthield zich.

Annick Verstraete, gemeenteraadslid voor GroenRood: ‘We zijn heel blij dat ons voorstel werd goedgekeurd. Mensen die een geveltuintje aanleggen of een boomspiegel (ruimte rond een boom) onderhouden krijgen nu minimaal 25 euro. Op deze manier kunnen we de mensen aanmoedigen om hun straat op te fleuren. Deze relatief kleine aanplantingen zijn belangrijk voor de biodiversiteit en de levenskwaliteit van een buurt. Ze zijn een meerwaarde voor verschillende planten, insecten en kleinere diersoorten. Ze brengen de buurt ook bij elkaar, men kan immers ook samen voor het onderhoud en de aanplanting zorgen.’
Voor een geveltuintje en een boomspiegel kleiner dan 2.5 m² krijg je 25 euro voor een grotere bomspiegel 50 euro.

Natuurlijk moet de veiligheid gegarandeerd worden en mogen geen giftige of anders gevaarlijke planten of bloemen gebruikt worden.  Vanaf 1 mei kunnen aanvragen gedaan worden via de dienst omgeving of www.deinze.be/geveltuinen of www.deinze.be/boomspiegel. Daar kan je ook alle info nalezen. Allen daarheen…. op naar een groen en fleurig Deinze!

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze
Tags: GroenRood

Recent Posts

Kerk Zeveren krijgt nieuw leven als bruisend dorpshuis

De Sint-Amanduskerk in Zeveren ondergaat een metamorfose en wordt de nieuwe ontmoetingsplek voor de Deinse…

3 dagen ago

Zomerbar KSA Petegem 2025, de gezelligste zomerbar van Deinze komt eraan!

Gratis inkom – 27 t.e.m. 29 juni 2025 – Kastanjelaan 29, Deinze De Zomerbar van…

3 dagen ago

Deinze verwelkomt skaters en muziekliefhebbers voor tweede editie Benihana

Deinze maakt zich op voor de tweede editie van Benihana, een dynamisch eendaags festival dat…

3 dagen ago

Boekenmarkt Poeselekerk: Koop Tweedehands en Steun het Goede Doel!

Grootschalige Tweedehands Boekenmarkt in Poeselekerk op 14 Juni De charmante Poeselekerk transformeert op zaterdag 14…

1 week ago

Deinze bruist tijdens vierdaagse braderie vol kortingen, muziek en animatie

Van woensdag 18 tot en met zaterdag 21 juni transformeert het centrum van Deinze in…

1 week ago

Inschrijvingen KADE Deinze: Start jouw artistieke reis voor schooljaar 2025-2026

Kunstacademie Deinze opent de deuren voor jong en oud talent DEINZE – Vanaf zaterdag 7…

1 week ago