politiek

Deinze betonneerde de laatste twee jaar nog meer dan vroeger

Deinze is zich in een ijltempo aan het volbouwen, op 38 jaar tijd verdubbelde de bebouwde oppervlakte.

In Deinze werd de schaarse vrije ruimte nog schaarser. Terwijl men in Vlaanderen aan een betonstop begint te denken schakelt stad Deinze nog een versnelling hoger. Ze is nu, na Gent, de sterkst volgebouwde plaats van Oost-Vlaanderen.
 Twee jaar geleden trok GroenRood, met de uitstekende studie van Natuurpunt i.v.m. de ‘Betonstop’ in de hand, al aan de alarmbel. In Deinze werd toen gemiddeld dagelijks 441 m² gebetonneerd, in Nevele was dat 286 m² per dag. Dat zijn samen 350 voetbalvelden die op 10 jaar verdwenen. Twee jaar later is men nog slechter bezig. Deinze bouwde per dag 575 m² vol.

Dirk Stroobandt .: ‘Deinze is ondertussen steeds meer volgebouwd. We hebben nu 2400  hectaren bebouwde grond. Sinds 1982 is de bebouwde oppervlakte in Deinze verdubbeld. Zo wel voor het volume als voor de snelheid zijn wij veel slechter bezig dan de Oost-Vlaamse gemiddelden. Dat dreigt onze regio onleefbaar te maken: met veel fileleed, torenhoge infrastructuurkosten, een ongezonde leefomgeving en versnipperde natuur tot gevolg. Een gebetonneerde omgeving kan zich bovendien erg slecht weren tegen de gevolgen van de klimaatveranderingen: periodes van hitte, felle neerslag en overstromingen.’

Kristof Van den Berghe vraagt om in onze fusiestad de bestaande woonuitbreidingsgebieden, in samenspraak met de Vlaamse overheid, te schrappen. ‘Wij moeten dringend nadenken over een nieuwe manier van wonen, zodat de steeds toenemende bevolking kwalitatief kan leven zonder nog meer van onze open ruimte af te nemen. Onze huidige manier van ruimtelijke ordening voldoet absoluut niet aan de eisen van morgen. De meest duurzame vorm is de lobbenstad, waar de groene ruimte letterlijk tot aan de kerk doordringt en zich kan verweven met de bebouwde omgeving. Wij zullen het stadsbestuur vragen welke plannen ze hebben om een kentering in te zetten, voor dat alles volgebouwd is.’

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze
Tags: GroenRood

Recent Posts

Kerk Zeveren krijgt nieuw leven als bruisend dorpshuis

De Sint-Amanduskerk in Zeveren ondergaat een metamorfose en wordt de nieuwe ontmoetingsplek voor de Deinse…

3 dagen ago

Zomerbar KSA Petegem 2025, de gezelligste zomerbar van Deinze komt eraan!

Gratis inkom – 27 t.e.m. 29 juni 2025 – Kastanjelaan 29, Deinze De Zomerbar van…

3 dagen ago

Deinze verwelkomt skaters en muziekliefhebbers voor tweede editie Benihana

Deinze maakt zich op voor de tweede editie van Benihana, een dynamisch eendaags festival dat…

3 dagen ago

Boekenmarkt Poeselekerk: Koop Tweedehands en Steun het Goede Doel!

Grootschalige Tweedehands Boekenmarkt in Poeselekerk op 14 Juni De charmante Poeselekerk transformeert op zaterdag 14…

1 week ago

Deinze bruist tijdens vierdaagse braderie vol kortingen, muziek en animatie

Van woensdag 18 tot en met zaterdag 21 juni transformeert het centrum van Deinze in…

1 week ago

Inschrijvingen KADE Deinze: Start jouw artistieke reis voor schooljaar 2025-2026

Kunstacademie Deinze opent de deuren voor jong en oud talent DEINZE – Vanaf zaterdag 7…

1 week ago