Algemeen

Zes Deinse scholen werken met digitaal aanmeldsysteem

Vanaf 2,5 jaar kunnen kindjes hun eerste stapjes op school zetten. De komende maanden gaan ouders van kindjes geboren in 2021 op zoek naar een geschikte kleuterschool. In Deinze kunnen ze terecht in 23 kleuterscholen, waarvan drie voor bijzonder onderwijs. De ruimte in sommige scholen is echter beperkt. Vanaf volgend schooljaar zullen deze scholen daarom met een digitaal aanmeldsysteem werken.

“Deinze is een echte onderwijsstad”, vertelt Trees Van Hove, schepen bevoegd voor onderwijs. “We mogen prat gaan op stevige basisscholen, elk met een eigen aanpak en identiteit. Er is voldoende plaats voor alle leerlingen in Deinze, al moeten enkele scholen noodgedwongen sommige nieuwe leerlingen weigeren omdat er te weinig ruimte is. Die scholen werken voortaan met een digitaal aanmeldsysteem.”

Wie naar school wil in De Sterrebloem Meigem, gemeenteschool De Vaart Nevele, VBS Sint-Vincentius Nevele, Leefschool Klavertje 4 Nevele, VBS Sint-Paulus Hansbeke of VBS Sint-Gerolf Merendree, moet zich tussen 28 februari en 21 maart (16 uur) aanmelden via www.deinze.be/basisonderwijs. De toewijzing van de vrije plaatsen gebeurt op basis van de voorkeur van de aanmelder en de afstand tot de school.
Rond 27 maart krijgt iedereen bericht. Wie een plaatsje toegewezen kreeg, kan dan tussen 24 april en 15 mei inschrijven. Vanaf 23 mei kan iedereen terug inschrijven om de plaatsjes die nog open zouden staan in te vullen. Ook oudere leerlingen die naar één van deze scholen willen, moeten zich eerst aanmelden.

“Het aanmeldsysteem zorgt er voor dat niemand zich moet haasten om in te schrijven, waarmee we kampeertoestanden aan de schoolpoort vermijden”, zegt schepen Trees Van Hove. “Het is een veel eerlijkere manier om de plaatsen toe te wijzen. Op dit moment maken slechts zes scholen gebruik van het aanmeldsysteem omdat alleen deze scholen leerlingen moeten weigeren. Bij de andere scholen kan je steeds inschrijven, ook na de aanmeldperiode.”
Voor meer informatie en ondersteuning bij het aanmelden, kan je terecht op www.deinze.be/basisonderwijs en bij de betrokken scholen.

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

Kerk Zeveren krijgt nieuw leven als bruisend dorpshuis

De Sint-Amanduskerk in Zeveren ondergaat een metamorfose en wordt de nieuwe ontmoetingsplek voor de Deinse…

4 dagen ago

Zomerbar KSA Petegem 2025, de gezelligste zomerbar van Deinze komt eraan!

Gratis inkom – 27 t.e.m. 29 juni 2025 – Kastanjelaan 29, Deinze De Zomerbar van…

4 dagen ago

Deinze verwelkomt skaters en muziekliefhebbers voor tweede editie Benihana

Deinze maakt zich op voor de tweede editie van Benihana, een dynamisch eendaags festival dat…

4 dagen ago

Boekenmarkt Poeselekerk: Koop Tweedehands en Steun het Goede Doel!

Grootschalige Tweedehands Boekenmarkt in Poeselekerk op 14 Juni De charmante Poeselekerk transformeert op zaterdag 14…

1 week ago

Deinze bruist tijdens vierdaagse braderie vol kortingen, muziek en animatie

Van woensdag 18 tot en met zaterdag 21 juni transformeert het centrum van Deinze in…

1 week ago

Inschrijvingen KADE Deinze: Start jouw artistieke reis voor schooljaar 2025-2026

Kunstacademie Deinze opent de deuren voor jong en oud talent DEINZE – Vanaf zaterdag 7…

1 week ago